SOŠ obchodu a služieb v Trenčíne má dlhoročnú tradíciu. Počas svojho fungovania pripravila a vyškolila mnohých pracovníkov gastronomických zariadení a služieb. Jej prioritou je kvalitné vzdelávanie v moderných učebniach vybavených didaktickou technikou a praktická príprava v reálnych podmienkach - v konkrétnych zariadeniach vhodných na získavanie odborných zručností v odbore, ktorý si študent zvolil. V súčasnosti škola spolupracuje s rôznymi partnermi, vďaka ktorým majú študenti možnosť získavať viac praktických skúseností, či už v slovenských alebo zahraničných hoteloch a obchodných prevádzkach.

Žiačky našej školy Monika Tomaničková z III.HA a Ema Oľga Gorelková zo IV.HA sa zúčastnili 16.2. 2024 celoslovenskej baristickej súťaže Baileys Cup vo Zvolene.
Dňa 15. 02. 2024 sa vybraní žiaci našej školy zúčastnili exkurzie v Ústave na výkon trestu v Dubnici nad Váhom, ako súčasť preventívneho programu s názvom „Nestaň sa páchateľom - Máš možnosť voľby“.
20.3. je Svetový deň ústneho zdravia, a preto pri tejto príležitosti sa žiaci všetkých prvých ročníkov zúčastnili preventívnej prednášky.
Projekt je zameraný na podporu vzniku a činnosti mládežníckych parlamentov, rozvoja participácie mladých ľudí nielen na lokálnej, ale aj regionálnej úrovni a spolupráce mládežníckych parlamentov na území Trenčianskeho kraja.
V rámci Svetového dňa boja proti rakovine sa na našej škole uskutočnili prednášky „Prevencia rakoviny“. Prednáška bola zameraná na rakovinu prsníka, rakovinu krčka maternice, rakovinu prostaty a rakovinu hrubého čreva.
Dňa 6. februára 2024 sa študenti piateho ročníka odboru hotelová akadémia a druháci nadstavbári odbor spoločné stravovanie zúčastnili exkurzie v hoteloch Double Tree by Hilton, Grandhotel Riverpark a Loft v Bratislave.
Profesionálni vojaci hovorili o študijných programoch ich vysokej školy, o podmienkach prijatia pre uchádzačov o štúdium (fyzické testy, psychotesty, zdravotná prehliadka, prijímacie skúšky), o výcviku, o internátnom ubytovaní, pracovnom oblečení, o voľnočasových aktivitách, o každomesačnej ...

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Január 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31