Prednáška o kyberšikane
Žiaci 1. ročníkov absolvovali prednášku o kyberšikanovaní, zameranú na bezpečné správanie v online priestore. Boli oboznámení s tým, aké nástrahy na nich číhajú na internete, ako môžu rozpoznať rizikové správanie a akým spôsobom sa môžu účinne brániť. Dozvedeli sa o škodlivosti niektorých sociálnych sietí, o tom, čo je grooming a tiež to, kedy je kyberšikanovanie považované za trestný čin a komu ho treba nahlásiť.
Boli poučení o tom, ako si chrániť súkromie v online priestore a kde v prípade potreby môžu vyhľadať pomoc.
Školská špeciálna pedagogička
