Premýšľajme európsky, stravujme sa lokálne a udržateľne

V medzinárodnom projekte School food climate challenge sa spoločne s mladými ľuďmi snažíme meniť stravovanie a nakladanie s potravinami v Európe tak, aby bolo udržateľnejšie. Náš projekt, inšpirovaný stratégiou EÚ „Farm to Fork“, má ambíciu pozitívne ovplyvniť budúcnosť európskeho potravinového systému.

Spojili sme sily s mladými ľuďmi z troch krajín a tvoríme inovatívne nápady a riešenia. Chceme, aby naše školy boli miestom, kde sa stravuje zdravo a udržateľne.

V rámci medzinárodného projektu School food climate challenge, ktorého cieľom je okrem iného inšpirovať a posilniť mladých ľudí k uskutočneniu zmien v oblasti stravovania a nakladania s potravinami, sme sa vo Viedenskom lese zišli na dvojdňovom hackathone. Na hackathone sa zišli študenti z troch partnerských škôl z Rakúska, Slovenska a Českej republiky a spoločne tvorili základy projektov, ktoré môžu uskutočniť vo svojich školách. Projekty sa týkajú kľúčových oblastí stratégie EÚ „Farm to Fork“, čiže Z poľa na vidličku – produkcia potravín, spracovanie a distribúcia potravín, konzumácia potravín a predchádzanie plytvaniu potravinami. Študenti zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb Jilemnického 24 Trenčín, Ekogymnázia Brno a Vienna Business School spoločne vytvorili základy desiatich projektov, ktoré pomôžu zlepšiť udržateľnosť európskeho potravinového systému.

Našu školu aktívne a úspešne reprezentovali študenti z II. HA- Lucia Šedivá, Dominika Drábová, Joana Borbélyová, Kristína Kelešiová a Juraj Noga, z triedy III. HA – Henrieta Doričková, Lujza Plšková a Enrik Stránsky a z triedy III. OZ – Kristína Fabová a Veronika Veliká s výraznou podporou p. učiteľky Ing. Dagmar Šargavej a p. učiteľky Ing. Jany Švedová, ktoré sú koordinátorkami projektu School food climate challenge na našej škole.

#SpojmeSily #MladíLídriZmeny #SchoolClimateChallenge


Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Jún 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30